Dorosłym być

Moja wnuczka ukończyła parę dni temu 18 lat. Pamiętam czas oczekiwania  jej przyjścia na świat. Miałam już dwuletniego Małego Księcia, oczekiwałam Gwiazdeczki.  Tyle radości przyniosła nam wszystkim. Potem okres przedszkolny, szkoła. Wnusia nie miała problemów,  typowana była do akademii szkolnych i na konkursy jako recytatorka. Elokwentna i bystra, wszędzie dobrze sobie radziła. Doszedł sport, wysoka, silna i sprawna, była w kadrze wojewódzkiej siatkarek.
GabrysiaOkres dojrzewania jest dla niej i rodziny bardzo trudny. Nerwowa, emocjonalna, spięta. W skrajnych nastrojach, od ekspresyjnej radości, po totalny dół. Sama tym zmęczona, zmęczeni rodzice. Lekarz i psycholog pocieszyli, nic poza normą. Przeczekać.
Oby każdy dzień przynosił Ci więcej radości i pogody ducha.Wyciszaj emocje. Jesteś dorosła, bierz ster życia w swoje ręce, kieruj bezpiecznie. Niech Cię dobre anioły prowadzą.
Z miłością będę Ci kibicować w tym meczu, Kochanie…..

43 Komentarze

 1. Z synem też mieliśmy duże problemy a teraz mężczyzna wspaniały i odpowiedzialny. Tak będzie i z Twoją wnuczką, śliczną dziewczyną i chyba trochę z urodą babci.
  Pięknie pozdrawiam !

 2. An-Ulo, jedni przechodzą w miarę spokojnie okres dojrzewania a u drugich to istna rewolucja. Tak było z naszym średnim wnukiem, byliśmy załamani. Na szczęście uspokoił się już i jest dobrze. Wam i wnuczce życzę tego właśnie spokoju. Pozdrawiam serdecznie !

  • Dziękuję, wszyscy przeżywamy ten niepokój, ale rodzice szczególnie, bo są z dzieckiem codziennie. U nas wnuczka bywa dosyć rzadko i jest wtedy bardzo spokojna, ale to pozory. Pozdrawiam Mario serdecznie :)

 3. Anulko, młodzież dojrzewająca już tak ma, widzę to po swojej 18-letniej wnuczce.
  Ani chłopcy, ani dziewczyny nie mogą sobie poradzić z hormonami i zmianą nastrojów.
  Miejmy nadzieję, że Twoja i moja wnuczka niedługo z tego wyrosną.
  Gorąco pozdrawiam.

  • Oby to nie trwało byt długo, bo zawsze kosztem zdrowia.
   Pozdrawiam Aniu bardzo serdecznie, oby nasze wnuczki już wydoroślały :)

    • Jak wiesz, jestem matką jedynaka, ale szczęśliwie nigdy nie miałam z nim żadnych kłopotów wychowawczych. Tym bardziej trudno ogarnąć zachowania wnuczki. Serdeczności driga Aniu ślę :)

 4. Aniu piękna wnuczka ,życzę Jej samych sukcesów.Wszystko przeminie,wchodzi dopiero w dorosłe życie.Moja Anula też bardzo była swojego czasu szalona::) teraz już jej przeszło♥bardzo mocno stąpa po ziemi i dąży do celu::))Pozdrawiam cieplutko.

  • Na szczęście w normie, ale rodzina ma powyżej uszu tych sensacji. Oby to już za nimi było. Pozdrawiam Jadziu serdecznie :)

 5. Wyjątkowo ładna jest Twoja wnuczka . Niech się jej jak najlepiej wiedzie, kiedyś sama będzie żałowała straconego na dąsy i gniew czasu. Czekajcie cierpliwie, nie Wy pierwsi i nie ostatni. Serdecznie pozdrawiam An-Ulko !

 6. Prawie cztery lata przerabialiśmy takie fochy. Wszystko było na nie. Mamy szczęśliwie to za sobą, życze i Wam wszystkim zdrowia i spokoju. Pozdrawiam !

 7. Za jakiś czas zapomnicie o tych kłopotach. Wszystko się unormuje, różnie młodzi ludzie przechodzą okres rozwoju. Życzę pogody ducha i radości, pozdrawiam !

 8. Nasze starsze dziecko tez już zaczyna wierzgać. Nie jest łatwo, bo nie wiadomo, co może spowodować awanturkę domową. Staramy się jednak być konsekwentni i nie ulegamy panice. Nie dajemy sie też zbajerować, ani wciągać w niepotrzebne dyskusje. Dla Twojej wnuczki serdeczne zyczenia urodzinowe. Pozdrawiam An-Ulo !

  • Myślę, że stosowana przez Was metoda, o której piszesz , jest najskuteczniejsza i najbardziej sensowna.
   Dziękuję za zyczenia dla wnuczki i pozdrawiam serdecznie, Ewo :)

 9. Co się dziwić burzy hormonalnej w wieku młodzieńczym, skoro ja sama nie mogę sobie poradzić w wieku przekwitania, też z powodu hormonów. Życzę cudnej wnuczce , aby wszystko powoli się uspokoiło i zapanowała tylko radość. Pozdrawiam !

 10. Aniu napisałaś krótko, ale jakże wymownie. Bardzo ładnie. Wiek dorastania to chyba u wszystkich jest trudny i trzeba go przejść. Aniu bardzo śliczna ta Twoja wnusi i jakże urodziwa. Życzę Twej wnuczce pomyślności w życiu na dalsze lata.

  Serdeczności dla Was obu.

  P.S.
  Aniu już mi wyszły dwa kwiatki z tych nasionek co mi dałaś :)

 11. Wyobrażam sobie Anusiu jaka jesteś dumna ze swojej Wnuczki.
  Wspaniała, Piękna, Wrażliwa z niej istota.
  Przytul ją ode mnie proszę i życz szczęścia w życiu.
  :-)

  • Póki co, to jestem zatroskana jej wybuchami i nastrojami. W zeszłym roku był okres odchudzania, aż wpadła z silną anemię. Ciągle czegoś doszukuje się w sobie, a jest naprawdę ładną dziewczyną. Ręce opadają. Dziękuję, Jagódko, przekażę Twoje ciepłe słowa /dyskretnie , aby nie domyśliła sie, że o niej napisałam/. Buziaki ślę :)

 12. Cierpliwości, wszystko wróci do normy. Rodzicom parę włosów posiwieje, ale wszystko będzie dobrze. Taka ładna dziewczyna nie może przez złość ryzykować urody :) Pozdrawiam !

  • Rodzicom rzeczywiście przybyło siwych włosów i bezsennych nocy. Oby jak najszybciej opanowała tę burzę hormonów. Pozdrawiam serdecznie, Gondolo :)

 13. Młody człowiek tak ma, jeden bardziej , inny mniej widocznie. Nie jest łatwo poradzić sobie, gdy hormony buzują. Trzeba taktu i cierpliwości, a powoli wszystko dojdzie do normy. Życzę wszystkiego najlepszego!
  Serdecznie pozdrawiam

 14. Kochana!
  Każdy z nas tej dorosłości wyczekiwał z niecierpliwością, ale…
  A kiedy już przyszła nie raz była zbyt trudna do codziennego przeżycia.
  Oby wnuczkę nie opuszczały: zdrowie, uśmiech, szczęscie i miłość:)
  Pogratulować takiej Babci, jak TY:)
  Piszesz z wielką troską zawsze o bliskich sercu osobach:)
  Pozdrawiam najmilej- na chwilkę przed ekscytującym koncertem:)
  Zapraszam na bloga:)

  • Jako matka, babcia zawsze myślami jestem przy nich. Nie wtrącam się, nie angażuję nie proszona, ale służę pomocą w potrzebie i ich kłopoty nie są mi obojętne. Jak każdej babci.
   Serdeczności ślę, Morgano, zaraz wdepnę do Ciebie :)

 15. Sliczną masz wnusię ,hormony buzują i trzeba czekać cierpliwie .Moja wnuczka ma 15 lat ,tez pyskuje najczęściej do córki ,no ,ale innych problemów z nią nie ma ,dobrze się uczy .Pozdrawiam An-Ulko.

  • Widzisz Iro, martwimy się o swoje dzieci, potem o ich dzieci i tak pewnie będzie przybywało tych trosk, bo rodzina się powiększa. A jak już wszyscy będą całkiem dorośli, to też będą w naszych myślach, z troską, żeby im się życie układało w spokoju. Pozdrawiam serdecznie :)

 16. Śliczna dziewczyna ! Nasz syn też nam daje w kość, już jest coraz lepiej, na szczęście. Natomiast z córką nigdy nie mieliśmy żadnych problemów a przecież wychowujemy dzieci tak samo. Nie mogłam sobie długo poradzić z wybuchami syna, bo po prostu tego nie znałam. Dopiero mąż powoli zapanował nad synem i chyba wychodzimy na prostą. Życzę pomyślności dla wnuczki i pozdrawiam !

 17. Tak niestety się zdarza coraz częściej. Mój starszy wnuk także burzliwie dorastał, córka dwa lata była na środkach uspokajających. Tym bardziej że się zdarzały i narkotyki i dopalacze. Od trzech lat jest zupełnie innym człowiekiem. Życzę i Tobie i wnuczce spokoju i zdrowia. A dziewczyna jest piękna i gratuluję tak urodziwej wnuczki.
  Pozdrawiam An-Ulko !

  • Basiu, podobne kłopoty jak Wy z wnukiem, mieli moi znajomi z córką. Na szczęście wszystko minęło, ale koszmar przeżyli. Boga proszę, aby i moja wnusia zaczęła kontrolować emocje, nie obrażała się i nie szukała w najbliższych wrogów. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.